((نگین زنجان روستای ونونان))
 
آخرين مطالب

دامداری :

به علت وجود مراتع خوب و همچنین تامین علوفه دام ها  توسط خود کشاورزان  دامداری از رونق  نسبتا خوبی  برخوردار است و عمده  دامهای  ونونان را گاو و گوسفند  به صورت  پروار بندی  یا شیری  تشکیل  می دهد .

دامداری در ونونان در کنار کار زراعت و باغداری به عنوان شغل دوم محسوب می شود که علاوه بر تامین لبنبات و فراورده های شیری خانواده درآمد زایی نیز از بابت فروش مازاد شیر دارد .

به غیر از گاو و گوشفند  از انواع طیور ( مرغ - اردک - بوقلمون و...)  نیز جهت تامین گوشت و تخم مرغ  نگهداری می شود که معمولا نیاز ونونان را تامین می کند.

 

همچنین زنبورداری نیز از دیرباز در ننگین ایران روستای ونونان  وجود  داشته ولی مدت نسبتا طولانی  از رونق افتاده بود که طی چند سال اخیر مجدداّ رونق گرفته که جای امیدواری دارد .

 

[ ] [ ] [ مدیر ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

با سلام اینجانب علی اصغر انصاری دانشجوی رشته کامپیوتر مقطع کاردانی,هدف از ایجاد این وبلاگ در اختیار گذاشتن اطلاعاته فرهنگی اجتماعی,ورزشی,اخبار و..... راجع به دهکده ی زیبای ونونان می باشد امیدوارم با نظرات انتقادات وپیشنهادات سازنده خود ما را در بروز رسانی بهتر این وبلاگ یاری فرمایید.متولد کرج ولی عاشق نگین زنجان دهکده ی ونونان هستم.
صفحات اختصاصی
آرشيو مطالب
امکانات وب