اخبار ایران و جهان و ونونان

بسته خبری ویژه قدس انلاین ازافشای یک سخنرانی بسیار مهم احمدی نژادو درخواست جدید امریکا از ایران تا واریز یارانه 100هزارتومانی و نبش قبر یک امام زاده در شمال کشور

پایگاه خبری تحلیلی قدس انلاین - سعیدکوشافر: هفته گذشته تحولات سوریه و تهدیدهای چند کشور برای حمله به دمشق درسرخط اخبار قرار گرفت , درعین حال تلاش کردیم بخش کمتری از بازتابهای کمتر شنیده را به شما عرضه کنیم , درمقابل خبرهایی از واریز یارانه صدهزار تومانی ،تشکر کوچک زاده از سخنگوی روحانی،آکادمی گوگوش و مدی که به راه انداخت را صادر کردند،اظهارات مصلحی درباره یک جزوه در دفتر سران

***اولین اشتباه دیپلماتیک وزارت خارجه ایران
در دیدار محمدجواد ظریف و "جفری فلتمن" آمریکایی ، دو نماد اصلی انقلاب اسلامی و کشور ایران غایب بودند که نمی‌توان برای آن پاسخ درخور و شایسته‌ای پیدا کرد.
در تصاویری که خبرگزاری‌ها از دیدار محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه و "جفری فلتمن" دیپلمات ارشد و معاون سابق وزیر خارجه آمریکا که در حال حاضر معاونت سیاسی دبیرکل سازمان ملل را برعهده دارد، منتشر کردند تصاویری از دو نماد انقلاب اسلامی و کشور ایران مشاهده نمی‌شود.
این در حالی است که در دیدارهای رسمی و دیپلماتیک از نماد پرچم به عنوان نماد استقلال و هویت سیاسی و فرهنگی کشورها به عنوان یکی از بدیهی‌ترین اصول اولیه تشریفات دیپلماتیک استفاده می‌شود.
شاید این غفلت ناشی از عدم هماهنگی تیم تشریفات در ابتدای دولت یازدهم باشد که امیدواریم دیگر شاهد این ناهماهنگی‌ها به‌ویژه در تیم تشریفات وزارت خارجه نباشیم.
از سوی دیگر در ملاقات دکتر روحانی با پادشاه عمان نیز شاهد غیبت تصویر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بودیم که نمی‌توان پاسخ شایسته‌ای برای آن پیدا کرد.

*** پیام قاسم سلیمانی برای آمریکا
"منابعی آگاه در عراق به بی بی سی فارسی گفته اند که ایران به صورت غیرمستقیم با آمریکا هم تماس برقرار کرده است."
بی بی سی اضافه می کند که ایران " به این منظور، سرتیپ قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران را به بغداد نزد نوری مالکی، نخست وزیر عراق فرستاده است. به گفته این منابع، آقای مالکی هم مشاور امنیت ملی اش، فالح فیاض را حامل پیام ایران به آمریکا کرده است."
سایت بی بی سی مدعی می شود: « اما محتوای این پیام هم در حد همین هشدارهای کلی بوده که مقامهای ایرانی نسبت به پیامدهای دخالت نظامی در سوریه داده اند و تهدیدی در بر نداشته است.»
این در حالی است که طی روزهای گذشته پیامکی منتسب به سردار سلیمانی منتشر شد که در آن آمده بود: « هر چتربازی که قرار است از هواپیما هلی برن شود، هر تفنگداری که قرار است از ناو ها پیاده شود، هر کماندویی که قرار است با نفربر پیاده شود، یادش باشد که قبلا تابوتش را سفارش داده باشد. شامات (سوریه) خط قرمز انقلاب اسلامی است. همانجایی که می تواند معراج ما و گورستان شما باشد».
در همین زمینه پایگاه خبری "النشره" (elnashra) نیز گزارش داد ه که سردار "قاسم سلیمانی" فرمانده سپاه قدس ایران در خصوص حمله احتمالی غرب به سوریه اظهار داشت: هر سرباز آمریکایی که روی خاک سوریه پا می گذارد باید تابوت خود را نیز با خودش حمل کند.
بنابراین گزارش سردار سلیمانی گفت: سوریه برای ما خط قرمز است، سرزمین شام معراج ما به سوی آسمان است و یقینا گورستان آمریکایی ها خواهد شد.
وی افزود: هر سرباز آمریکایی که از هواپیما پایین می آید یا از ناو خود بر خاک سوریه پا می گذارد، باید تابوتش را با خودش حمل کند.
***آغاز برخورد با بدپوششان در استانه پاییز
برخورد با بدپوششان در پایتخت طی روزهای گذشته تشدید شده است.

حضور گشت‌های ارشاد در پایتخت طی روزهای گذشته به میزان قابل توجهی افزایش یافته و برخورد با بدپوششان تشدید شده است.
حضور نیروهای پلیس پایتخت در این مدت در میادین و اطراف مراکز بزرگ خرید به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. اخبار دریافتی از حضور پررنگ ماموران گشت ارشاد در مناطق تفرجی و تفریحی پایتخت همچون فرحزاد، دربند، درکه، لواسان و حتی توچال و برخورد با بدپوششان حکایت دارد. عصر پنجشنبه نیز ماموران پلیس با حضور گسترده در برج میلاد که محل برگزاری یکی از کنسرت‌های پرمخاطب بود، ضمن جلوگیری از ورود افراد بدپوشش به کنسرت، با افراد متخلف برخورد کرده و تعدادی از افراد بدحجاب را نیز دستگیر کردند.
به نظر می‌آید برخورد با بدپوششان توسط پلیس پایتخت طی روزهای گذشته تشدید شده است.
****نبش قبر یک امامزاده در شمال
در پی طمع ورزی عده ای سودجو، متأسفانه آرامگاه امامزاده محمد(ع) از نوادگان امام موسی کاظم(ع) واقع در روستای "یانه سر" از توابع شهرستان "کردکوی" مورد جسارت، تخریب و نبش مزار قرار گرفت!
«حاج محمدرضا رجایی» منتخب شورای اسلامی روستای یانه سر در گفتگو با سایت های محلی استان گلستان، با اشاره به اینکه شخصا در مرقد این امامزاده ـ در محله "خوش انگور" یانه سر ـ حضور داشته گفت: متأسفانه جسارت و تخریب قبر به حدی بود که سنگ لحد را هم از قبر برون کشیده بودند؛ اما هنوز مشخص نیست که به بدن شریف این امامزاده جسارت شده باشد.
وی خاطر نشان کرد: بعد از بازسازی قبر، بسیجیان ولایتمدار و عاشق اهل بیت(ع) روستا در امامزاده به ذکر مصیبت و عزاداری پرداختند و این عمل زشت خائنانه را محکوم کرده و خواستار پیگیری این موضوع توسط مسئولین اجرایی و ماموران امنیتی و نیروی انتظامی شدند.
به باور مردم محلی، در محدوده یانه سر و خوش انگور گنج های فراوانی مدفون است و احتمال می رود این اقدام نیز به منظور یافتن گنج و سرقت اموال امامزاده صورت گرفته باشد.

***یارانه صدهزار تومانی واریز شد
معاون ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اعلام اختصاص 500 لیتر گازوئیل به هر خانوار مرزنشین سیستان و بلوچستان و فروش 6 میلیون لیتر سوخت در مرحله اول گفت: با اجرای طرح فروش سوخت مرزی در این مرحله ، 100 هزارتومان به حساب سرپرستان خانوار واریز شد که تا 300 هزارتومان نیز قابل افزایش است.
مهدی ابویی در یک نشست خبری با تشریح جزئیات اجرای فاز اول فروش سوخت به مرزنشینان و واریز 100 هزارتومان به حساب سرپرستان خانوار مرزنشین گفت: اولین مرحله از درآمد حاصل از فروش سوخت مرزی به حساب سرپرستان خانوار ساکن در منطقه مرزی هیرمند و سراوان در استان سیستان و بلوچستان واریز شد.
معاون ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار داشت: از ابتدای خردادماه سال جاری این طرح در دو منطقه یادشده آغاز شد و تمامی ساکنان در عمق 20 کیلومتری مرز شناسایی و برای آنها کارت ویژه صادر می شود. در مرحله اول کار سهمیه هر خانوار ماهیانه 500 لیتر نفت گاز است.
**** اسرائیل را می زنیم
سایت یدیعوت آحارنوت به نقل از یکی از منابع نظامی و افسران عالی رتبه بشار اسد نوشت: در صورتی که دمشق مورد حمله قرار بگیرد ما هم اسرائیل را نشانه رفته و آن را می زنیم.
یدیعوت آحارنوت نوشت: این مقام نظامی در گفتگوی خود با یکی از خبرگزاری های ایران اعلام کرده است، در صورتی که به ما حمله شود ما نیز به تلاویو حمله می کنیم و باید گفت حمله به سوریه، باعث مشروعیت حمله به اسرائیل می شود.
این خبر که توجه برخی دیگر روزنامه ها و سایت های صهیونیستی را به خود جلب کرده بود توسط روزنامه جروزالم پست نیز به آن پرداخته شد.

*** عربستان به هم ریخت
شبکه خبری "راصد" خبر داد که مراکز امنیتی و نظامی عربستان با هدف آمادگی برای حمله نظامی احتمالی آمریکا به سوریه و از ترس و وحشت انتقام گیری سوریه درصورت مشارکت عربستان سعودی در تجاوز، وضعیت فوق العاده اعلام کرده اند و به حال آماده باش درآمده اند.

بنا بر این گزارش، براساس دستور دستگاه امنیت داخلی عربستان که این پایگاه مذکور نسخه ای از آن را به دست آورد؛ همه نیروهای مراکز امنیتی و نظامی عربستان تا اطلاع ثانوی باید در محل خدمت خود بمانند.
منابع خبری نیز اعلام کردند که مراکز امنیتی و نظامی عربستان با توجه به صدور دستور آماده باش همه مرخصی های سالانه و استعلاجی نیروهای خود را لغو کردند.
مسئولان عربستانی همچنین در اعلامیه هائی که آرم شورای همکاری خلیج فارس روی آن دیده می شود، به کاربران سایت های ارتباط اجتماعی درباره انعکاس اخبار مربوط به تحرکات یگان های نظامی یا پیام های محرمانه مسئولان کشوری و لشکری هشدار داده اند.
یکی از این اعلامیه ها کاربرانی را که به انعکاس اخبار مربوط به تحرکات یگان های نظامی یا پیام های محرمانه مسئولان کشوری و لشکری بپردازند ، خائن به دین و کشور توصیف کرده است.

****درخواست جدید جان کری از ایران
خبرگزاری فرانسه "فرانس پرس" گزارش داد "جان کری" وزیر خارجه آمریکا با درخواست آزادی دو تبعه آمریکایی زندانی در ایران گفت: ما نگران سرنوشت آنها می باشیم.
بنابراین گزارش جان کری با ابراز نگرانی ایالات متحده از سرنوشت "علی امیر حکمتی" و "سعید عابدینی" که دارای تابعیت ایرانی و آمریکایی هستند، از ایران خواست اطلاعاتی راجع به یک آمریکایی به نام "رابرت لیونسون" که از سال 2007 در جزیره کیش ناپدید شده ارائه کند.
علی امیر حکمتی که از عناصر سابق نیروی دریایی ایالات متحده بود در سال 2012 به اتهام جاسوسی در ایران به اعدام محکوم شده است، جان کری این اتهام را باطل دانست.
سعید عابدینی نیز پس از مسیحی شدن، اقدام به تشکیل کلیسای خانگی و تهدید امنیت ملی کرده بود که به 8 سال زندان محکوم شد.
رابرت لیونسون نیز که سابقا از عناصر پلیس "اف بی آی" آمریکا بود، طبق ادعای واشنگتن در سفری به ایران در جزیره کیش ناپدید شد، جان کری از تهران خواست برای یافتن وی به واشنگتن کمک کند.
***سفر هیئت ایرانی به دمشق
یک هیئت ارشد سیاسی ایران 31 اوت به دمشق سفر خواهند داشت.
سایت صدای روسیه(RUVR) نوشت: «به گزارش ایتارتاس، یک هیئت ارشد سیاسی ایران 31 اوت به دمشق سفر خواهند داشت. سخنگوی این هیئت ایرانی گفته است، این سفر به نشان حمایت از مردم سوریه انجام می شود.»
بنابر این گزارش، این سفر هیئت ایرانی برای ارزیابی درصد خطر حمله خارجی به سوریه و بررسی شرایط موجود در کشور صورت می گیرد.
***ایران اتمی؛ دل مشغولی پادشاه عربستان
روزنامه"فیگارو" چاپ فرانسه، در یادداشتی از تلاش های عربستان سعودی برای اعمال نفوذ بیشتر در منتطقه پرده برداشت.
متن ترجمه شده این یادداشت در ادامه می آید:
پادشاه سعودی که آشکارا نظامیان مصری را علیه "تروریسم" ترغیب می کند. وزیر خارجه او وعده می دهد که در صورتی که غربی ها ملزومات حکومت جدید را قطع کنند، جایگزینی کمک های اروپایی و آمریکایی را در دستور کار قرار خواهد داد. وزیر اطلاعات اش که با ولادیمیر پوتین پشت میز می نشنید تا در مورد سوریه به سازش برسد. هیچ گاه ندیدیم که عربستان سعودی که معمولاً بسیار محتاطانه عمل می کند، حضور خود را تا این حد آشکارا در صحنه بین المللی نشان دهد.
تکاپوی این کشور به دلیل نتیجه گیری هایی است که در ریاض انجام شده. از دید عربستان، اکنون هر چه سریعتر باید جایگزینی برای دیپلماسی مردد آمریکا پیدا کرد: تردید در مسلح کردن شورشیان سوری و سهل انگاری در برابر ایران اتمی. اینها دل مشغولی های ملک عبدالله است که کشور خود را در خط مقدم خطرات می بیند.
***کرباسچی از حضور خود در دولت یازدهم گفت
غلامحسین کرباسچی دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی در پاسخ به این پرسش که گفته می‌شود قرار است به عنوان استاندار سیستان و بلوچستان انتخاب شوید، گفت: من این مطلب را از شما می‌شنوم.
وی درباره اینکه آیا احتمال می‌رود که با دولت یازدهم همکاری کنید اظهار داشت: قصد ندارم به دولت بروم و الحمدالله تاکنون به پیشنهادی هم برای همکاری داده نشده است.
***تحصن اعتراضی مرد محجبه
یک موسیقیدان اهل ترکیه با پوشیدن روسری در مقابل کنسولگری سوئد در استانبول متحصن شد تا اعتراض خود را به برخورد با یک زن محجبه در سوئد اعلام کند.
"دوغال دمیر" اعلام کرد که بیشتر معترضین به حادثه برخورد با یک زن محجبه در سوئد، مرد هستند و عکس هایی با حجاب در اعتراض به آن گرفته اند و در شبکه های اجتماعی منتشر کرده اند.
این موسیقیدان ترک از حزب میانه رو شریک در ائتلاف دولت در سوئد خواست از تکرار این حوادث جلوگیری کند و در برابر آن همچون نقض حقوق بشر در سوریه و مصر سکوت نکنند.
در روزهای اخیر نیز به دنبال این حادثه، تعدادی از زنان بی حجاب سوئد در حمایت از زن مسلمان با حجاب در این کشور، عکس هایی از خود در حالی که روسری بر سر دارند در شبکه های اجتماعی منتشر کرده اند.

***آکادمی گوگوش و مدی که به راه انداخت

نتیجه بررسی ها نشان می دهد که در سری اول آکادمی در 14 سکانس متفاوت، خانم ها از شلوار ساپورت استفاده کردند. در سری دوم آکادمی در 17 سکانس و در سری سوم، در 72 سکانس متفاوت، خانم ها از شلوار ساپورت استفاده کردند! این تعداد یعنی در 90 درصد سکانس های موجود این سری آکادمی از ساپورت استفاده شده است که در جای خود جای تامل زیادی دارد! و نشان می دهد که این برنامه در تهاجم فرهنگی و تغییر پوشش، سعی دارد متناسب با برخی ویژگی های فرهنگی خانوارهای ایران، نوعی انحراف ایجاد نماید و در ظاهر نشان دهد که حجاب رعایت شده اما هدف اصلی، پوشیدن لباس بدن نمایی است که حتی بیش از برهنگی، اثرمنفی بر فرهنگ خانوار ایرانی دارد به خصوص آن که با معرفی یک زن محجبه و متاهل با این نوع پوشش در لباس خانوم ها، تخریب بیشتری را هدف گرفته اند و به دنبال تهاجم فرهنگی به شکل های نوین هستند که خانوار ایرانی باید نسبت به آن هوشیار باشد.
تفاوت در نوع پوشش در دو سری اول و دوم با سری سوم به قدری آشکار است که شما تنها با دیدن عکس های تهیه شده از سکانس های این برنامه ها، خود پی به عمق فاجعه خواهید برد. هر سری از آکادمی موسیقی گوگوش در 20 قسمت و هر قسمت به مدت 45 دقیقه پخش شد که ما تمامی سکانس هایی را که در آن از پوشش ساپورت استفاده شده است به صورت عکس در اختیارتان قرار می دهیم تا با شواهد موجود خود به جمع بندی مناسب برسید.

***اظهارات مصلحی درباره یک جزوه در دفتر سران فتنه
مصلحی گفت:باز شدن اسناد فتنه نیاز به زمان دارد. پشت این ماجرا استکبار جهانی بود و علت آن هم براندازی نظام اسلامی بود . من حاضرم در هر محکمه ای حاضر شوم و اسناد این ادعایم را مطرح کرده و از آن دفاع کنم. این همان اتفاقی است که امروز در مصر هم در حال رخ دادن است شما نگاه کنید که چگونه ناگهان انقلاب مصر جمع می شود و حرکت اخوان که البته حاصل ندانم کارهای خودشان بود بی ثمر می ماند. این همان فتنه ای است که در ایران ولایت فقیه از تحقق آن جلوگیری کرد.
وی گفت: در دفتر یکی از سران فتنه زمانی که وسایل او را جمع می کردیم جزوه ای پیدا کردیم که طراحی فتنه از پیش از انتخابات تا همین امروز در آن تدوین شده بود. من جزوه را به یکی از بزرگان دادم تا آن را بررسی کند چند روز بعد به من پیغام داد که بررسی کنید این جزو کی و کجا تدوین شده است؟ بعد از بررسی مشخص شد ادبیات جزو ادبیات حزب توده است و بعد هم بند به بند متن آن مطابق با همان ادبیات درآمد.
مصلحی تصریح کرد: یکی از استفاده های بزرگ استکبار از منافقین در بحث فتنه بود و امروز هم در موضوع تحریم آنها به صورتی کاملا سنگین به همراهی با استکبار مشغول هستند. در بحث مذاکره نیز منافقین بهره برداری اطلاعاتی سنگین برای سازمان اطلاعاتی آمریکا انجام می دهند.

***خطر بزرگ بیخ گوش استقلال در آستانه دربی!
مهدی رحمتی از ناحیه زانو مصدوم است. یک مصدومیت قدیمی که رحمتی تلاش کرد خانه نشینش کند.

 دروازه بان استقلال این روزها با فیزیوتراپی خودش را به همه بازیهای آبی پوشان می رساند اما طبق گفته پزشکان که او را معاینه کرده اند نباید فشار زیادی را تحمل کند وگرنه مصدوم می شود.
مصدومیت احتمالی رحمتی کابوس بزرگی برای استقلال است چون این تیم روی نیمکتش هیچ دروازه بان قابل اعتمادی ندارد. استقلالی ها خیلی باید خوش شانس باشند که مصدومیت رحمتی تشدید نشود و او بتواند درون دروازه استقلال بایستد.
***بازیکن جدید پرسپولیس خالکوبی اش را لو داد

پیام صادقیان در ابتدای حضورش در تمرینات پرسپولیس و همینطور در بازی های رسمی دستش را با باند می بست و این سوال در ذهن برخی شکل گرفته بود که علت این موضوع چیست. او چند روزی است که در تمرین پرسپولیس جرأت بیشتری پیدا کرده و حاضر شده بدون بانداژ در تمرین حاضر شود تا به نوعی از خالکوبی اش رونمایی کند.

***شماره جنجالی پیراهن خلعتبری در دربی
خلعتبری می گوید در بازی با استقلال و بر خلاف انتظارها پیراهن شماره 99 را بر تن نخواهد کرد. محمد رضا خلعتبری در صفحه شخصی اش در فیس بوک نوشت: «شماره 99 را در پرسپولیس بر تن نخواهم کرد.»
او که به گفته خودش از روز شنبه در تمرینات پرسپولیس حاضر خواهد شد در ادامه مطلبش آورده است: «به احتمال 99 درصد، دربی نخستین بازی من برای پرسپولیس خواهد بود. در این بازی شماره 99 را نه، بلکه شماره 66 را به تن خواهم کرد.»
***کری بازیگر مشهور سریال دودکش برای استقلالی ها
محمدرضا شیرخانلو شمشیر را برای استقلالی ها از رو بسته است. او که ساعت آبی به دست کرده بود خودش را پرسپولیسی معرفی کرد. وقتی مجری از او پرسید که چرا ساعتش آبی است بندش را نشان داد و گفت سوراخ است.

***افشای سخنان منتشرنشده از احمدی‌نژاد

در انتهای بسته خبری این هفته از سخنرانی منتشر نشده احمدی نژاد نوشته ایم .البته طی روزهای گذشته بخشهایی از این سخنرانی به ویژه بخشهای مربوط به برکناری متکی از وزارت امورخارجه در حین ماموریت خارجی منتشر شده اما متن کامل این سخنرانی که توسط سایت نکات پرس از حامیان مشایی منتشر شده  در ادامه می آید

این سخنرانی در جمع کسانی انجام شده که «حامیان دولت اسلامی» خوانده شده اند. در این سخنرانی که در آن مقطع تاکنون کسی از آن مطلع نبوده، آقای احمدی نژاد درباره ی موضوعات بسیاری در 6 ساله ی نخست روی کار آمدن خود توضیحاتی را برای اولین بار مطرح کرده است. در برخی موارد ادعاهایی از سوی احمدی نژاد بیان شده که باید منتظر واکنش افرادی بود که از آنها در این سخنرانی نام آورده شده است.
هنوز مشخص نیست که علت عدم انتشار متن کامل این سخنرانی تاکنون چه بوده است.
متن کامل این سخنرانی منتشر نشده ی محمود احمدی نژاد که انتشار خلاصه ی آن نیز بحث هایی را در رسانه ها به وجود آورد، به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم. اللهم عجل لولیـک الفرج. و العافیة و النصر وجعلنا من خیر اعوانه و انصـاره و المستشهدین بین یدیه
قبل از اینکه گزارشاتی را خدمت دوستان داشتـه باشـم چند نکتـه را بایــد توجـه نمود:

نکته اول : ایستـادن بر خط مستقیم الهی بر عدالت ، برتوحید ، بر اسلام ناب و بر ولایت به این سادگی ها که بعضی گفتگو می کنند نیست . اینکـه ولایـت را طـوری بگویند که چهار تا بچه چهارم و پنجم ابتدایی هم متوجه شوند، این همه مشکلات د ر طول تاریخ ایجاد نمی شد. دشوارتریـن کار حرکت در مسیر حق و در مرز حق است. اگر درک و عمق مسایل به این سـادگی بود این همه انحراف در طول تاریـخ بشـری اتفاق نمی افتـاد. اگـر فهم مسـایل به این سادگی بود که کسی گمـراه نمی شـد. اگر درک ولابـت به این سـادگی بود این همه پیامبـر و امـام نباید می آمـدند. همین شهادت یازده امام ، شهادت حضرت زهـرا سلام الله علیهـا نشانه گمراهی است. شهادت شهیـد بهشتی نمـونه گمراهی بشر است.
نکته دوم : اگر کسی در چنین موضع خدمتی قرار گیـرد که من قرار گــرفته ام ، شاید حدود 10 درصـد از حرفهایش را بتواند بزند ، حدود 25 درصدش را شاید بتواند بعد از تمام شدن مسئولیت در آینده بگوید و حدود 60 درصـدش را هـرگز نمی تواند بگوید ، چون مصالح بالاتری هست ، برای اینکه راه بماند ، برای اینکه انقلاب حفظ شود. ما کـه نیامده ایم فقط خودمان را حفظ کنیم ، آمده ایم که پرچم، عزت ایران اسلامی، این نظام بماند. می گویند منحـرف شـده ای ، اگر انحراف این است که مخالفـان دولـت می گویند ، ما از اول هم منحـرف بودیم و گفتیم که این معـادلات را قبول نداریم! سال 83 یکی از همین آقایان آمد و تحلیلی کرد و گفت برای ریاست جمهوری ما به آقای دیگری فکر می کردیم – همین آقایی که در استیضاح وزیر اقتصاد خیلی جوش میزد که من ترسیدم قلبش بایستد – دیدیم او نمی تواند ، تو آماده ای؟ گفتم متوجه ابعاد و تبعات حرفی که میزنی هستی؟ اگر یک نفر مثل من از متن پابرهنه ها جامعه بیاید رییس جمهور شود یک انقلاب دوباره است، بساط اشرافی گری و شاهنشاهی و خانواده تباری و بچـاپ بچـاپ را جمع می کنـم ، تو تحـمل داری؟! من بیایم پنهان کاری ندارم، سیاسی کاری ندارم بدان اگر همه دنیا بر علیـه ما باشنـد ذره ای کوتاه نخواهیم آمد. در سفر به استان خراسان جنوبی دوستان تشریفات روستای محرومی را انتخاب کردند، سرزده به روستا رفتم ، وقتی رسیدم به خـدا قسم می خواستم زمیـن دهان باز کند و بـروم زیر زمیـن، ما مسئولیم و این همه فقر، این همه محرومیت؟! عده ای دارند منفجـر می شوند از بس که خورده اند و … فراموش نکرده اید سال 83 را که کسی جرات دفاع از شهدا و دفاع مقدس را نداشت و در تریبون رسمی می گفتنـد دوران امـام تمـام شده و به مـوزه تاریخ پیوسته ، کسی هم چیزی نگفت! گفتم من بیایم می ایستم روی مرز حـق و کـوتاه نخـواهم آمد.
اما چند نکتـه پیرامـون مسائل و شرایـط جهـان : یک کتابی قبـل از انقـلاب چـاپ شـد به نام « تاریخ 30 ساله» یک کمونیست نوشت که قبل از انقلاب اعدام شد می گوید: « اگر امام خمینی رحمـت الله علیـه کوچکترین فرصتی پیدا کند تمام جهان را تغییر می دهد، و انقـلابی پیدا خـواهد شـد که دنیـا را خواهد گرفت» جایگاه ایران جایگاه بزرگی در تحـول عظیـم جهـانی است. به خاطـر همین می خواهنـد نگـذارند ایران ذره ای فضـا پیـدا کند. خـوب ما در کشور در دوره اول که دوران جنـگ است مشغول به جنگ بودیم. در دوران دوم با شعـارهای تنش زدایی و گفتگو و …. هرچندکه این شعارها خـوب است ولی چـون آنـها از مـوضع ضـعف وارد شـدند در نتیجـه کار معکـوس شد ، و هرروز عقـب نشینی کردیم ، همین دسترسی ایـران به انـرژی اتـمی یعنی شکسـت 150 سـال 200 سـال شـعار استـعمـار علیـه دیـن ، یعنی اگـر مـا توجـه داشتـه می توانیـم معادلات جهـان را بهم بزنیم.
وقتی ایستـادیم در دنیـا روی اصول ، دیدید چه اتفـاقی در دنیا افتاد. اینـها کلـک زدند ؛ استعمار گران با بحث نظم نوین جهانی می خواهند مدلی بدلی از حکومت امام عصر (عج) را به بشریت نشان دهند ، که الحمدلله با استواری بر مواضع این در حال فروپاشی است. در سفر اخیر به سازمان ملل در جمع اقتصاددانان و بزرگان اقتصادی آمریکا که نزدیک به بیست و چند نفر بودند خودشان می گفتند : ما دیگر از مـواضع آمریکا دفاع نمی کنیم. این برای من خیلی جالب بود که برای اولین باراقتصاددانان از سیاست های اقتصادی دولتشـان دفاع نمی کردند. آنجا به آنها گفتم : که مردم این وضعیت را تحمل نخواهند کرد و به زودی علیه نظام سـرمایه داری قیام می کنند و به آنها توصیه کردم که قبل از اینکه وضع به شورش برسد خودتان اصلاح کنید و مسائل را مدیریت کنید تا از بین نروید. گفتم ما داریم به شما خبر می دهیم از سرِ دشمنی نیست بلکه از سر دوستی است. امروز در شرایط حساسی هستیم ؛ غـرب تمام قوای خود را بسیج کرده که بزند و کار را تمام کند ، مثل روز روشن است که ناتو برای حمله به ایـران له له می زند. مثل روز روشن است که اگر اتفاقاتی که اطراف رژیم صهیونستـی محقق بشود ؛ تمـام حـرکت ها به سمـت ایـران خواهد شد. شرایط عادی نیست ، داریم به لحظـه برخورد نهایی نزدیک می شویم ؛ البته این برخورد الزاما برخورد نظامی نیست و ممکن است برخورد سیاسی و… باشد. داریم به نقطـه اوج می رسیم ، اگر غفلت کنیم ضربـه ای خواهیـم خورد که تا 500 سال نتوانیم بلنـد شویم. در لیبی چه شد؟ کار دست چه کسانی افتاد؟ ما از قبل گفتیم و چقـدر سرو صدا راه انداختند و انشاء الله تحلیلمان در آینده روشن می شود که آمریکا فهمید که اگر این انقلاب ها را جلو نیندازند دیگر نمی توانند در منطقه حضور داشته باشند.
اینها می خواستنـد به سوریـه حمله کنند تا راه را بـاز کننـد برای حمله به ایـران. به دبیـر کل گفتم برو به همه بگو ناتو پایـش را بگـذارد به سوریه منطقه منفجر خواهـد شد. انشاء الله اگر بتوانیم داخل سوریه و انقلاب های منطقه را خوب مدیریـت کنیم ، بعـد از 3 تا 5 سال آینده همه چیز به نفـع ایـران تمـام خـواهد شد.


وقتی مناسبات عمومی جهان سست شود قاعدتاً این تاثیر در ایـران هم اثر خواهد گذاشت. داخل کشور مشکلات و نارضایتی کم نیست، در انتخابات 88 حدود 14 میلیون نفر به مخالفین که به این مشکلات پرداختند رای دادند ، ما هم همان حرفها را می زدیم اما مردم احساس کردند که آنها صداقت ندارند. هنر این دولت این بود که این انتقادات را در چارچوب نظام و ارزشها و انقلاب مطرح کرد ؛ این اعتقاد ماست این انقلاب ظرفیت پاسخگویی به همه نیازهای مردم را دارد.
قبل از انتخابات 88 از طریق بچـه های حزب اللهی که در ستادهایشان بـودند متوجـه شدم که جریانی بسیار پیچیده برای براندازی سازماندهی می کند ، آنها خانه های تیمی و موتور و حتی اسلحه آماده کرده بودند. 6 ماه قبل از انتخابات به وزیر اطلاعات هشدار دادم که اینها قصد براندازی دارند ؛ گفتند خبری نیست. 3 ماه بعد گفتم دو نفر از معاونین وزارت اطلاعات با جریان فتنه همراهی می کنند. گفتم این دو معاون را بردارید : گفت من تکلیف خودم را از جای دیگری می گیـرم! گفتم اگر زمان انتخـابات رسید و براندازی اتفاق افتاد، جواب خدا و شهدا را چه می دهید؟ ….. چند بار به آقای اژه ای گفتم ؛ عوض اینکه تمام انرژی را آنطرف بگذارند آمدند روی ما کار کردند بعد هم دیدید که آقای موسوی پنجشنبه قبل از انتخابات در مصاحبه با تایمز گفته بود که انتخابات فقط برای ما یک مرحله است چه ببریم چـه ببازیم در خیابانیم. برنامه بر این بود که جلوی هر وزارت را 500 نفر بگیرندو وزارتخانه را اشغال کنند و سپـس مجلس را تعطیل کنند و سپس به سمت بیت رهبری بروند.
بعد از ایـن که محضـر رهبـری عزیز رسیـدم به ایشان گفتم آقا انشاء الله رای ما بیشتراست، انقلاب برنده است و ما پیروز انتخابات هستیم. آقـا فـرمودند : چطـور این حرف را می زنید؟! گفتم چون در متن مردم هستم. گفتند : این حرف قابل قبول نیست ؛ مـن هم در متن مردم هستم. گفتـم مردم برای شما حریم قائل می شوند ، شما مثل پدر هستید ولی من مثل برادر و داداش ، مـردم با ما رودرواسی ندارند مـردم راحت به ما میگویند داش محمـود! شما ناراحت نیاشید تازه مناظراها هم هست انتحـاری می زنم به خـط! آقا فرمودنـد : بسیار خوب ولی مواظب باشید تند نشوید. گفتم چشم. دیدید که دو ، سه تا کلمه بیشتر نگفتـم این همـه سروصـدا شد.
البته ماجرا تمام نشد ؛ جریانی که از اول با انقلاب صادق نبـودند، از ابتدا دنبال پست و مقام بودند با جریان براندازی همراه شدند. در انتخابات سال 84 به من گفتند برو کنار، گفتم چـرا؟ گفتند تو یک درصد بیشتر رأی نداری، گفتم که من جوان هستم، کلی آرزو دارم، مگر یک درصد رای ندارم، برای شما که با این یک درصدمشکلی ایجاد نمی شود بگذارید شرکت کنم تا دلم خوش باشد. کار به جایی رسیده بود که گفتند اگر کنار نروی کاری می کنیم که در این مملکت نتوانی زندگی کنی. بعد از انتخابات 84 با سایر کاندیدهای اصول گرا دیدار داشتم و گفتم هـرکس طرح و برنامه و نیرویی دارد به من معرفی کند ، یکی از آنها (قالیباف) که بعدا به مجموعه دیگری رفت گفت من نه طـرح دارم و نه نیرو. ولی با این وجود از بیست و یک نفر اعضای کابینه اول، یازده نفر از کسانی بودند که در لیسـت آنها بودند که بخاطر همین موضوع از طرف حامیان و دوستان راجـع به خیلی ها مورد اعتراض قرار گرفتم اما بدانید اگر آنها را در کابینه نمی آوردم همان اول دولت نهم ریشه کن می کردند و کسی هم نمی فهمیـد حرفهای دولت چیست.
قبل از انتخابـات 88 خبرـ دارم جلسه ای با هم داشتند گفته بودند : اگر این دولت دوبـاره رأی بیـاورد، ما دیگر نمی توانیم در این مملکـت کـاری انجام بدهیم. اگر یک بار دیگر رای بیاورد قائله حزبو حزب بازی را جمع می کند. غرب هم نـظرش این بود اگر این دولت رای بیاورد مناسبات جهانی بهم می خورد ؛ به همین خاطر با تمام وجود به صحنـه آمدند و جریان مخالف کمک کردند . حتی یکی از این آقایان به ظـاهر اصـول گرا نامه نوشته بود به رهبری که فـلانی (موسـوی) چون رأی می آورد، باید خودمان را برای کار کردن با آنها آماده کنیم.
تخلف 1 میلیاردی دولت که قبل از انتخابات مطرح کردند و بعد مشخص شد دروغ بود، بسـاطی که سر مرحوم کردان درست کردند همه اش از ابتدا یک سناریوی طراحی شده جهت انتخابات بود تا ما را تخریب کنند.

 

برخی خودشان را آماده تبریک به طرف مقابل (موسوی) کرده بودند. اینها خودشان تمام حیثیتشان از جریان اصولگرا بود تبریک به نامزد اصلاح طلبان می گفتند و گول آنها را خوردند. وقتی 10 درصد از صندوقهای تهران را بازشماری کردند، رأی من 8 هزارتا بیشتر شد که تصمیم گرفتند بازشماری را ادامه ندهنـد چرا که در کـل کشـور اگـر این کـار را میکردند ، حدود700 - 800 هزار تا به آرای من اضافه می شد. چون تهران نمونه آماری خوبی برای کل کشور است.
بعد از انتخابات حدود 300 خانه تیمی سازماندهی شده کشف شد که در برخی از آنها اسلحه وجود داشت اما وزارت اطلاعـات از اینها غفلت کرد به جای اینکه روی براندازان تمرکز کند ، روی دولت و تیم دولت تمرکز کردند.
بعد از انتخابات 88 در سفر به سازمان ملل اعتقاد آنها این بود که احتمالا به دلیل حوادث داخلی و جوی که بر علیه ما شروع کردند ، ما در موضع انفعال قرار داریم. اما ما از موضع قدرت رفتیم و تندتر از قبل هم عمل کردیم. کدام یک از مدعیان ولایت جرأت داشتند آن طرف مرز اینگونه حرف بزنند؟ تا می روند آن طرف مرز محافظه کار می شوند.
از قبل برای ما روشن بود که از روز بعد از انتخابـات شروع می کنند برای انتخابات ریاست جمهوری آینده کار کردن. چون دور آخر دولت بود، برخی بجای اینکه همکاری کنند از فردای انتخـابات، موضوع انتخابات ریاست جمهوری بعدی در کارگروههایشان قرار دادند و چون می دانستند دولت محبوب است و رأی می آورد ، بـرای تخریب دولت برنامه ریزی کردند و اتهامات عجیب و غریب به دولت زدند. برنامه ریزی کرده اند و به مانعی بزرگ رسیده اند که ارتباط دولت با مردم است. خطی که در امتداد کار دولت ترسیم می شود به آنها نمی رسد. جلسات گوناگون گذاشتند تا جایگاه دولت را در افکار عمومی له کنند و دگرگون نمایند ؛ گفتند اگر خودمان را نمی توانیم بالا بکشیم دولـت را پایین می کشیم.
تا اینجای سخنرانی را سایتی منسوب به جریان احمدی نژاد منتشر کرده بود و آنچه در پی می آید برای اولین بار در سایت انصاف نیوز منتشر می شود: با یکی از کسانی که قبلا به ایشان ارادت داشتیـم و الان هم دوستشـان داریم، بعد از این حوادث آمد پیش من با یه توپ پُر، دستش را گرفتم گفتم همه این بـرخوردها فقط برای انتخابات است. ناراحت شد 45 دقیقه هرچی دلش می خواست گفت. شروعش این بود: شما خط فرهنگیتان از اول منحـرف بود، شما با رمالها وجن گیران و … بودید، شما بدنه حزب اللهی را کـنار گذاشتیـد و یـک مشت دزد آوردیـد. همه را که گفت گفتم : بسم الله الرحمن الرحیم ؛ اللهـم عجل لولیـک الفرج و العافیة و النصر وجعلنا من خیر اعوانه و انصاره و المستشهدین بین یدیه.
گفتم : یک مورد بگو که برنامـه ریزی های فرهنگی دولت خلاف فتوای رهبــری عمل شده باشد؟ گفت : مساله حضور بانـوان در ورزشـگاه ها. گفتـم : اتفـاقاً خـاص ایـن مورد از رهبـری اجازه خواسته ایم ایشان فـرمودند: به دولتهـای قبل اجـازه ندادم اما چون تو می خواهی اصـلاح کنی اشـکالی نـدارد. بعـدها که سروصدا شد فرمـودند فعـلا مساله اول کشـور نیسـت.
گفت آقا گفتند : در بحث فرهنگی دولت ضعیف عمل کرده و فرهنـگ مظلوم است. گفتم: چه موقع گفتند؟ رهبری در دوره چه کسی گفت فرهنگ مظلوم است؟! ( آقای صفارهرندی) . البته بعد از موضع رهبری در قبـال کار فرهنگی ما یک سال را سال کار فرهنگی دولت اعلام کـردیم ، و در تمام سـفرها کمیسیـون فرهنگی تشکیل شد.
گفت : مشـایی به ائمه جماعات پول داده! گفتم : خیر من داده ام نه مشایی! قاعده این است که مسئول دفتر دستورات رئیس جمهور را ابلاغ می کند. ثانیا ً مگر پول دادن به ائمه جمعه خلاف است؟ کجا مهمتر از ائمه جمعه است؟ ائمه جمعه مراجعات مردمی دارند، دفاترشـان شلوغ اسـت و هزینه دارد. خیلی هایشان درخواست کمـک مالی داشتنـد و کسی نگفـت که ما نمی خواهیم. بنده هم دستور دادم بین 20 تا 50 میلیون بسته به وسعت شهر به همه ائمه جمعه پرداخت کنند و تازه به جز دو سه نفر کسی آنرا پس نداده اند.
گفتند : مشـایی به آدمهای فاسد میلیارد میلیارد پول می دهد! بعضی ها فکر می کنند گونی گونی آنجا پول گذاشتند همین جوری خرج می کنند! گفتیم : مگر بودجـه دست دولت است؟ هرجـا جداگانه بودجه خودش را می گیرد. مگر دولت بدون حساب و کتاب است؟ حسـاب دارد، ذی حساب دارد، مملکت دیوان محاسبات دارد. مگر دستگاههای نظارتی کجا هستند؟ چرا مدرک رو نمی کنند؟ خود آنها هم می دانند که نمی شود یک ریال را هم بدون حساب و کتاب هزینه کرد.
ما که هـر روز خودمان را فدایی این انقلاب می کنیم . من یه آدم بی استعداد بی اطلاع نیستم ، من هر بار که سفر استانی می روم هر آنْ منتظر یک حادثه هستم. دهها گروه برای ترور آمده اند که به فضل الهی خنثی و دستگیر شده اند ، ریگی در اعتـرافاتش گفـت چندبار می خواستیـم ترور کنیم. ولی می ارزد ده تا رییس جمهـور هوا شود اما مردمی بودن نـظام حفظ شود چون قـدرت نـظام به مـردم است. مسئول باید در کنار مردم باشد.


این شخص گفت : می گـویند شما رفته اید کار کرده اید و محبوب شده ای و نظر شما دربـاره انتخـابات آینده موثر خواهد بود! می پرسم تبلیغات کرده ام یا کار؟ گفت : تبلیغـات نکرده اید ، کار کرده اید! همه می گویند تبلیغات این دولت صفر است. گفتم پس برای آنها موضوع جریان انحرافی و اسلام و … نیست. مسأله انتخـابات است اینها که گفتید همه تهمت است و مسأله اصلی انتخابات است و نه عملکرد دولت. وقتی کار می کنیم می گویند کار می کنید تا محبوب شوید. کار نمی کنیم می گویند باید دست دولت قطع شود. بالاخره ما چـکار کنیم این وسـط؟!!
همزمان هم می گویند انجمن حجتیه و هم بهایی!! بهایی و حجتیه که با هم مخالفند ضد هم هستند! اینها می خواستند تخریـب ها را آبان ماه شروع کنند اما خدا خواست زودتر شروع کـردند.
دولـت را به ارتباط با رمـالها متهـم کردند، آخـرش معلوم شد رمـالها با همـه ارتباط دارند الا دولت! کسانی کارهایشان را با رمالها هماهنگ می کنند که ادعای آخر خط سیاستمداری دارند! کسی که خدا را دارد نیـازی به اینها ندارد چون «کفی بالله حسیبا » و « کفی بالله وکیلا» « ألیس الله بکاف عبده » اگر قرار بود کـار ما با رمـال و جن گیر باشد که نیاز نبود شهـر به شهـر برویـم و جـان بکنیم. به همان رمالها و اجنه می گفتیـم که یـک کاری بکنند! در ضمن اگر این رمال و جـن گیـرها کاری از دستشان بر می آمد که می توانستند جلوی دستگیری خودشان را بگیرند. خوب پس کو این همه رمـال و جـادوگر که گفتیـد با دولـت ارتبـاط دارنـد؟ خـوب کجا هستند؟ چطور شد؟ چرا صدایش به یکباره خوابید! این همـه تهمت زدند و در آخر گفتند که این ها وابستـه به بیـگانه هستند!! گفتم حالا که همه را گرفته اید و من می دانم که جراتش را ندارید بگویید اشتباه بـود لااقل بگـویید اتهـامات به دولت وارد نبود. در اردبیل گفتم یک عـده مصونیـت دارند در تهمـت ها وتوهین ها به دولـت.
گفتند در دولت فسـاد وجـود دارد!! معاون اول من را متهـم کردند به فسـاد مالی. من در جلسه سران قوا به رئیس قوه قضائیه گفتم کو سند مبتنی بر فساد آقای رحیمی؟ رئیس قوه قضائیه گفت : من نگفتم رحیمی! فردای آن روز هم دادستان (آقای اژه ای) گفت : رحیمی! روزنامه ها هم نوشتند رحیمی! اما سکوت کردند!! قبـل از محاکمه مجازات کردند. شما که به همه حسابهای بانکی دسترسی دارید. در بیاورید که رحیمی چقدر پول دارد ، مشـایی چقدر پول دارد . گفتند مشایی چهار میلیـارد دلار برده، گفتم اسناد مالکیت و حسابهای بانکی که دست شماست اثبات کنید و …
به رهبری عزیز گفتم : آقا اگر توانستنـد یک ریـالش را ثابـت کننـد کنارشـان که می گذارم هیچ، خودم هم از مردم عذر خـواهی می کنـم و استعفـا می دهم آقا فرمودند : حالا نگویید یک ریال ، گفتم بـرای این دولـت حتی یک ریـال. اینها بایـد بداننـد که در ایـن مقطع هم شکست خواهند خورد.
در مورد قضیه اختلاس بانکی : دولت از 6 سال پیش اصلاح ساختار بانکی را فریاد زده است، گفتیم این سیستم بانکی غلط است و در داخلش سوءاستفاده است. اما به جای اینکه اختیارات بدهند، اختیارات ما را کاهش دادند! در طول این 6 سال همه آن کسانی که امروز مدعی سیستم بانکی و دولت شدند، بجای همراهی، مقابله کردند .
در مورد فساد اخیر، این گروه ، قبل از سا

/ 0 نظر / 26 بازدید